ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
اعزام پرستار به خارج از کشور

اعزام پرستار به خارج از کشور

سه شنبه 8 فروردين 1396
1:25
3: تعداد بازدید

وزير بهداشت در بازديد خود از مركز شبانه‌روزي رسيدگي به امور ايرانيان خارج از كشور در جمع خبرنگاران گفت: 70 درصد مشكلات كساني كه با اين مركز تماس مي‌گيرند در سه روز اول حل مي‌شود.

مرضيه وحيددستجردي پس از صرف صبحانه كاري با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه بسياري از افراد ايراني مقيم خارج از كشور در زمينه پزشكي تخصص دارند و ارتباط با اين افراد باعث ايجاد تعامل مي‌شود، گفت: قرار است همايشي تشكيل شود كه در آن 25 درصد شركت‌كنندگان متخصصان ايراني مقيم خارج از كشور هستند.

وي با اشاره به تجارب گذشته گفت: ارتباط ايران با ايرانيان مقيم خارج از كشور هميشه مثمر ثمر بوده است و وزارت بهداشت با تمام قوا از اين پتانسيل استفاده مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه وزارت بهداشت از حضور پزشكان ايراني مقيم خارج از كشور در كشور استقبال مي‌كند، گفت: پزشكان ايراني مقيم خارج در هر مدتي كه بخواهند مي‌توانند در ايران زندگي كنند، اما بايد در نظر داشت كه آنها خود زندگي خود را دارند. اما اگر مايل باشند در ايران بمانند امكانات لازم براي آنها فراهم مي‌شود.

وي با اشاره به اعزام پرستار به خارج از كشور گفت: اداره كارآفريني مسايل مربوط به اعزام پرستاران به خصوص در مقطع پيراپزشكي را به خارج از كشور پيگيري مي‌كند. گرچه تابه حال تعداد كمي از ايران خارج شده‌اند اما اميدواريم براي حل مشكلات منطقه اعزام پرستار ما به چندين هزار نفر برسد اما بايد اين انتقال ساماندهي شود تا در نتيجه آن در مسائل داخلي با ضعف روبرو نشويم يعني براي مثال كادر پرستاري خودمان ناقص نشود و همين‌طور نيز بايد هوشمندانه مواظب باشيم پرستاراني كه از ايران منتقل مي‌شوند در كشورهاي ديگر مورد استثمار قرار نگيرند.

وي با اشاره به تعداد تماس‌هايي كه به مركز شوراي عالي امور ايرانيان خارج از كشور شده است، گفت: 50 درصد اين تماس‌ها حقوقي و قضايي است و پنج درصد آنها مسائل پزشكي است كه اكثرا در زمينه تائيد تحصيلي است.
وي در پايان با اشاره به اين‌كه كشور ايران در زمينه توليد دارو رتبه اول منطقه را دارد، گفت: ايرانيان 96درصد داروهاي داخل ايران را خودشان توليد مي‌كنند و چهار درصد آن را وارد مي‌كنند كه سعي مي‌شود همه توليد داخلي شود و در اين زمينه نيز همكاري تمام افراد به خصوص سرمايه‌گذاران مورد استقبال قرار مي‌گيرد.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پزشکی است. | طراح قالب: آوازک