ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
برای انتخاب پرستار کودک چه نکاتی مهم است

برای انتخاب پرستار کودک چه نکاتی مهم است

پنجشنبه 3 فروردين 1396
17:39
3: تعداد بازدید

اگر به آگهی‌هایی که در نشریات مختلف برای استخدام پرستار کودک منتشر می‌شود، مراجعه کنید با پرس و جویی کوتاه می‌توانید با شرایط استخدام یک پرستار کودک آشنا شوید. در حال حاضر خدمات پرستاری کودک در منزل به دو صورت شبانه‌روزی و روزانه ارائه می‌شود. پرستاری که برای یک روز کاری 8 ساعته استخدام می‌شود برای ارائه خدماتی همچون مراقبت و نگهداری از کودک، تامین نیازهای اولیه و غذایی او مبلغی حدود 450 تا 600 هزار تومان در ماه دریافت می‌کند. در شرایطی که پدر و مادر هر دو شاغل هستند و تصمیم دارند کودک زیر 3 سال را به جای فرستادن به مهدکودک در خانه مراقبت کنند، می‌توانند از پرستارهای روزانه استفاده کنند و در باقی ساعات روز خودشان از فرزندشان مراقبت کنند. در غیر این صورت می‌توانند با هزینه کردن مبلغی حدود 700 تا 900 هزار تومان از پرستار شبانه‌روزی برای نگهداری و مراقبت از بچه استفاده کنند.
روانشناسان بسیاری معتقدند بهترین سن برای گرفتن پرستار بچه بعد از یک سالگی است. حتی برخی از آن‌ها به این نکته اشاره می‌کنند که در صورتی که مادران شاغل امکان مرخصی گرفتن دارند بهتر است تا پایان 2 سالگی مسئولیت مراقبت از فرزندشان را خود برعهده بگیرند اما در صورتی که امکان مرخصی گرفتن برای آن‌ها وجود ندارد دست‌کم بعد از یک سالگی برای کودک‌شان پرستار بگیرند چرا که در این سن نوزاد نیاز زیادی به محبت و عاطفه مادری دارد و در صورتی که انرژی لازم را در طول روز از پرستارش نگیرد ممکن است دچار بحران‌های عاطفی شدید شود چرا که پرستار کودک در بهترین شرایط نیز نمی‌تواند مهر و محبت مادری را در حق کودک ادا کند.
اگر پرستار کودک خود را از طریق موسسات و مراکز خدماتی انتخاب می‌کنید، باید مطمئن شوید که این موسسه مجوزهای لازم را داراست و زیر نظارت واحدهای نظارتی بهزیستی خدمات خود را به مردم ارائه می‌کند. علاوه بر این، هنگام انتخاب پرستار باید توجه کنید که همواره از پرستارهایی که رشته تحصیلی آن‌ها کودکیاری یا روانشناسی بوده برای نگهداری و مراقبت از فرزندتان استفاده کنید چرا که تصمیم دارید فرزندتان را در بهترین ساعات روز که بهترین زمان ممکن برای بازی و یادگیری کودک است، به او بسپارید. بنابراین بهتر است به جای انتخاب یک پرستار معمولی از پرستار تحصیل کرده و آشنا به کودکیاری و مراقبت از کودک استفاده کنید.
برای انتخاب پرستار باید به سن او توجه کنید. انتخاب پرستار جوان و بی‌تجربه قطعا انتخاب مناسبی نیست چرا که ممکن است او به دلیل بی‌تجربگی نتواند در شرایط بحرانی و پرخطر، تصمیم مناسب را برای حفظ و سلامت کودک‌تان بگیرد و از سویی انتخاب یک پرستار مسن که توانایی همراهی کودک پر انرژی و پر جنب و جوش را نداشته باشد یا حوصله صحبت کردن و سر و کله زدن با بچه را نداشته باشد، قطعا نمی‌تواند گزینه خوبی برای پرستاری باشد. بنابراین توصیه ما این است که برای انتخاب پرستار به سراغ پرستار سالمند که در حدود 28 تا 38 سال دارد، بروید. البته در کنار سن، مهارت‌های پرستار در زمینه مراقبت و نگهداری از کودک نیز بسیار مهم است و نباید از آن‌ها غفلت کرد.


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پزشکی است. | طراح قالب: آوازک